MOSiR Olecko

Aktualności

Przepis na fajne wakacje. Półkolonie z MOSiR Olecko. Wkrótce zapisy na Sportowe Lato 2022

Do wakacji jeszcze sporo lekcji, sporo sprawdzianów, kartkówek i solidna porcja wiedzy do zdobycia, ale coraz większymi krokami zbliżają się WAKACJE. A jednym z najlepszych sposobów, o których słyszeliśmy, na spędzenie ich części są półkolonie SPORTOWE LATO 2022 organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku. Zapisy od 30 maja. Póki co przedstawiamy Państwu pierwsze informacje na temat turnusów.

TERMINY

Półkolonie SPORTOWE LATO 2022 odbędą się w trzech dwutygodniowych turnusach w następujących terminach:

I turnus: 27 czerwca – 8 lipca
II turnus: 11 lipca – 22 lipca
III turnus: 25 lipca – 5 sierpnia

CENA i ZAPISY

W tym roku cena za pełne dwa tygodnie turnusu wynosi 750 zł. Zapisy na półkolonie rozpoczniemy od 30 maja. Tego dnia odbędzie się spotkanie informacyjno-organizacyjne z opiekunami zainteresowanymi zapisaniem dzieci na półkolonie. O dokładnej godzinie poinformujemy na www.mosir.olecko.pl oraz na profilu facebookowym: www.facebook.com/MOSiROlecko.

PEŁNA OPIEKA – WYCHOWAWCY, PIELĘGNIARKA, UBEZPIECZENI i WYŻYWIENIE

Uczestnicy każdego turnusu będą mieli zapewnioną opiekę wykwalifikowanych i sprawdzonych w półkolonijnych warunkach, lubianych przez dzieci i młodzież wychowawców oraz opiekę medyczną sprawowaną przez dyplomowaną pielęgniarkę. Dodatkowo wszyscy uczestnicy zostaną ubezpieczani. Plan dnia zakłada początek o godz. 8:00 i zakończenie opieki o godz. 16:00.

Uczestnicy półkolonii będą mieli odpowiednią dawkę energii do działania dzięki dwóm posiłkom serwowanym w ciągu dnia, czyli dzięki drugiemu śniadaniu oraz obiadowi serwowanym w Restauracji Astra.

PROGRAM PEŁEN ATRAKCJI

Energia będzie niezbędna, bo w programie półkolonii znalazły się m.in. treningi z instruktorami piłki nożnej, taekwondo, zajęcia z zumby oraz pływanie na deskach SUP i windsurfingowych. Ponadto przewidujemy wspinaczki na ściance, grę w squasha, tenis ziemny i stołowy, pływanie i zabawy na kąpielisku miejskim „Skocznia” oraz na pływalni w Hali Lega oraz wyzwanie – sportową grę terenową. W programie nie zabraknie też wyjść do kina, wypraw w ciekawe miejsca w Olecku, zabaw ruchowych i kreatywnych, a także, co jest zupełną nowością, niespodzianki! Ale o tej ostatniej nic nie możemy póki co powiedzieć.

STARZY KUMPLE, NOWE ZNAJOMOŚCI, NIEZAPOMNIANE WSPOMNIENIA

Na pewno nie zabraknie nowości, ale najważniejsze, by nie zabrakło zarówno sprawdzonych kumpli ze szkoły, podwórka czy poprzednich półkolonii, a także fajnych osób do zawarcia nowych znajomości. W dobrym towarzystwie i atmosferze czas mija znakomicie, chociaż jak słyszeliśmy w poprzednich latach, często zbyt szybko. Ale zawsze można zapisać się na kolejny turnus.