MOSiR Olecko

CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ

Centrum Informacji Turystycznej w Olecku mieści się w centrum miasta, w budynku mieszczącym się przy Placu Wolności pod nr 22.

Tel. 790310222, e-mail: cit@mosir.olecko.pl


Godziny otwarcia CIT:

styczeń-czerwiec i wrzesień – grudzień:

od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00

lipiec-sierpień:

od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00-16:00, piątek i sobota w godz. 10:00-18:00, niedziela w godz. 10:00-14:00

CIT to miejsce, w którym każdy odwiedzający może nabyć wiedzę na temat miasta i regionu, zdobyć materiały drukowane, które pomogą mu w zwiedzaniu, a także zakupić pamiątkę.

Pracownik biura chętnie udzieli informacji na temat atrakcji turystycznych, bieżących wydarzeń sportowych i kulturalnych, lokalizacji miejsc noclegowych oraz lokali gastronomicznych i o możliwości wypożyczenia różnego rodzaju sprzętów.

Oprócz działań stacjonarnych, które bazują na bezpośrednim kontakcie z klientem, Centrum Informacji Turystycznej funkcjonuje również cyfrowo za pośrednictwem profili w mediach społecznościowych, za pomocą kontaktu mailowego oraz strony internetowej (zakładka na stronie Urzędu Miasta w Olecku i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji), gdzie gromadzone są przydatne dla turysty informacje.

Oleckie Centrum Informacji Turystycznej posiada trzygwiazdkowy certyfikat jakości przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną i należy do Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.