MOSiR Olecko

Aktualności

SP 1 Olecko poza podium w finale wojewódzkim w piłce nożnej halowej dziewcząt

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku zajęła 4. miejsce w finale wojewódzkim Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w halowej piłce nożnej dziewcząt. Turniej finałowy rozegrany 19 maja 2022 roku w Hali Lega zakończył się triumfem SP 4 w Ostródzie.

czytaj dalej

Sport i świetna zabawa. XV Olecka Olimpiada Milusińskich

28 maja będzie najpiękniejszą sobotą miesiąca. Stadion Miejski w Olecku wypełnią bowiem najmłodsi sportowcy, których cieszyła będzie świetna zabawa, nutka rywalizacji i doping ze strony rodziców oraz dziadków. Zapraszamy na XV Olimpiadę Milusińskich im. Romualda Wojnowskiego. Początek o godz. 12:00.

czytaj dalej

IX Olecka 13. Bieg Wiewiórczą Ścieżką dookoła jeziora Oleckie Wielkie

21 maja po raz 9. wystartuje "Olecka 13", czyli bieg Wiewiórczą Ścieżką wokół jeziora Oleckie Wielkie. To wyjątkowe wydarzenie w biegowym kalendarzu w Polsce, bo to jedyny bieg rozgrywany wśród, lasów, bagien, rzek czy plaż i .... wiewiórek. Tak blisko linii brzegowej jeziora nigdy nie biegaliście. Drugiego takiego biegu w Polsce nie ma.

czytaj dalej

Przepis na fajne wakacje. Półkolonie z MOSiR Olecko. Wkrótce zapisy na Sportowe Lato 2022

Do wakacji jeszcze sporo lekcji, sporo sprawdzianów, kartkówek i solidna porcja wiedzy do zdobycia, ale coraz większymi krokami zbliżają się WAKACJE. A jednym z najlepszych sposobów, o których słyszeliśmy, na spędzenie ich części są półkolonie SPORTOWE LATO 2022 organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku. Zapisy od 30 maja. Póki co przedstawiamy Państwu pierwsze informacje na temat turnusów.

czytaj dalej

Mistrzostwa powiatu oleckiego w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym

W środę, 11 maja, na Stadionie Miejskim w Olecku odbędą się mistrzostwa powiatu oleckiego w trójboju i czwórboju lekkoatletycznym. W zmaganiach wezmą udział dziewczęta i chłopcy ze szkół z powiatu oleckiego.

czytaj dalej

2. Memoriał im. Romualda Wojnowskiego

Szykuje się lekkoatletyczne święto w Olecku. Zapraszamy 8 maja od 11:30 na Memoriał im. Romualda Wojnowskiego na Stadionie Miejskim.

czytaj dalej

Ograniczenia w dostępie do pływalni 30 kwietnia – 6 maja

Informujemy, że w dniach od 30 kwietnia do 6 maja włącznie wystąpią ograniczenia w dostępie do pływalni w Hali Lega. Za niedogodności przepraszamy i zapraszamy wszystkich chcących popływać w dostępnych godzinach w powyższych terminach.

czytaj dalej

Otwieramy sezon tenisowy. Majowy Turniej Tenisa Ziemnego

Tradycyjnie 1 maja rusza sezon na oleckich kortach tenisowych. Wszystkich miłośników stęsknionych za odbijaniem piłeczki na świeżym powietrzu zapraszamy na Majowy Turniej Tenisa Ziemnego "Otwarcie sezonu 2022".

czytaj dalej

I Mazurskie Zawody Agility. Wielki pokaz psich umiejętności

Pierwsze dwa dni długiego weekendu zapowiadają się w Olecku ekscytująco. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pojawią się tym razem nie piłkarze, a... psy. I zaprezentują wraz ze swoimi przewodnikami niesamowite umiejętności. Zachwycające pokazy, niezwykłe skoki, przejścia i slalomy, a do tego ten psi urok. Wszystkich miłośników psów, ale nie tylko, zapraszamy na I Mazurskie Zawody Agility pod Patronatem Honorowym Burmistrza Olecka.

czytaj dalej

Mistrzostwa województwa skrzatów i żaków w tenisie stołowym

30 kwietnia (sobota) w Hali Lega odbędą się mistrzostwa województw w tenisie stołowym w kategoriach wiekowych skrzat i żak. Zmagania młodych tenisistów stołowych odbędą się pod Patronatem Honorowym Burmistrza Olecka Karola Sobczaka.

czytaj dalej

1/16 finału mistrzostw Polski młodzika w piłce ręcznej w Hali Lega

Od piątku, 22 kwietnia, do niedzieli, 24 kwietnia w Hali Lega odbędzie się sześć spotkań 1/16 finału mistrzostw Polski młodzika w piłce ręcznej. W turnieju na oleckim parkiecie zagrają zawodnicy MLKS Czarni Olecko.

czytaj dalej

Tydzień Ziemi: Ekologiczna gra terenowa

W ramach Tygodnia Ziemi w Olecku (19-23 kwietnia) zapraszamy w sobotę, 23 kwietnia, na Ekologiczną Grę Terenową. Wyloguj się z nami na świeże powietrze, integruj się, poruszaj się, przeżyj fajną przygodę, rywalizuj i sprawdź się w ekologicznych wyzwaniach.

czytaj dalej

Tydzień Ziemi: Wyprawa Rowerowa z Burmistrzem Olecka

W czwartek, 21 kwietnia, w ramach Tygodnia Ziemi obchodzonego w Olecku w związku ze Światowym Dniem Ziemi, zapraszamy na ekologiczną wyprawę z Burmistrzem Olecka Karolem Sobczakiem.

czytaj dalej

Tydzień Ziemi w Olecku

22 kwietnia obchodzone jest największe ekologiczne święto świata, czyli Dzień Ziemi. W tym roku w Olecku z dnia zrobił się cały Tydzień Ziemi pełen najróżniejszych wydarzeń. Rusza już 19 kwietnia.

czytaj dalej

Wesołego Alleluja

Wszystkim użytkownikom obiektów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wszystkim mieszkańcom Olecka i gościom odwiedzającym nasze miasto, wszystkim, którzy z Oleckiem mają sportowe i nie tylko wspomnienia, Dyrektor MOSiR w Olecku oraz pracownicy życzą Wesołego Alleluja.

czytaj dalej