Obiekty sportowe

Plaże miejskie z wypożyczalnią sprzętu pływającego

Plaże miejskie Skocznia i Szyjka

W Olecku uwagę turystów przykuwa ponad dwustuhektarowe jezioro. To wokół niego biegnie trasa spacerowo-biegowo-rowerowa „Wiewiórcza ścieżka” Jednym z jego skarbów jest unikalne molo zakończone wieżą umożliwiającą skoki do wody. Zbudowano je nad jeziorem Oleckie Wielkie około 1930 roku i od tamtego czasu, choć było wielokrotnie remontowane, przetrwało w stanie praktycznie niezmienionym.

Na plaży znajduje się kąpielisko strzeżone przez ratowników. W barze można kupić napoje chłodzące i drobne przekąski. Dużą popularnością cieszy się też wypożyczalnia sprzętu pływającego.

Na terenie plaży miejskiej – strzeżonego miejskiego kąpieliska – znajduje się m.in.

  • wypożyczalnia sprzętu pływającego,
  • baza Wodnego Ochotniczego Pogotowania Ratunkowego,
  • boisko do gry w siatkówkę
  • oraz zaplecze sanitarne.

Latem odbywa się tam wiele imprez sportowych i kulturalnych np. Olecki Otwarty Maraton Pływacki – impreza rozgrywana od 1993 r.. Wystarczy wypożyczyć łódkę, kajak lub rower wodny, by zbliżyć się do natury i wielkiego błękitu.

W Olecku uwagę turystów przykuwa przede wszystkim jezioro z unikalnym molo zakończonym wieżą. Zbudowano je nad jeziorem Oleckie Wielkie około 1930 roku.

Teren jest w części ogrodzony.

Wypożyczalnia czynna w godzinach od 10:00 do 18:00 w okresie wakacyjnym.

Wirtualny spacer

screenshot z wirtualnego spaceru

Business View to wysokiej jakości wirtualny spacer stworzony ze zdjęć 360º i wykonany w technologii Street View. Jest dostępny w wyszukiwarce Google, na Mapach Google i w Google+.

Aby zwiedzić wszystkie obiekty Hali „Lega” kliknij na liście niżej lub wybierz w menu po prawej stronie odpowiedni numer.