Obiekty sportowe

Wiewiórcza Ścieżka

Urokliwy spacer

Plaża miejska znajduje się na szlaku Wiewiórczej Ścieżki – specjalnie wytyczonej i wyrównanej trasy rowerowo-spacerowej o długości 12,3 km. Biegnie ona wokół jeziora w odległości 2 metrów od brzegu. Rozsądnym tempem spacerowym można je obejść w ciągu 3 godzin. Przy ścieżce ustawiono tablice informacyjne szczególnie pomocne podczas lekcji przyrody z dziećmi i młodzieżą. Na tej urokliwej trasie można zobaczyć wiele objętych prawną ochroną gatunków roślin i zwierząt, w szczególności ptactwa gniazdującego często niemal na wyciągnięcie ręki.

Wiosną, gdy jezioro budzi się do życia, na jego wody po raz pierwszy wypływają nieporadne, ale jakże urocze pisklęta. Urocze miejsca, zapach trzcin, widok ptaków – to wszystko relaksuje i wyzwala pozytywną energię. Wielbiciele słońca i zieleni docenią ścieżkę wiosną i latem. Jednakże również jesień z prawdziwą powodzią wielokolorowych liści i pełną gamą barw oraz mroźna zima wraz z wszechogarniającą bielą śniegu i lodu dostarczają niezapomnianych wrażeń. To idealna trasa do spacerów nordic walking. Nie zawiodą się również wielbiciele rowerów, którzy mogą „dwa koła” w Olecku wypożyczyć.

Wirtualny spacer

screenshot z wirtualnego spaceru

Business View to wysokiej jakości wirtualny spacer stworzony ze zdjęć 360º i wykonany w technologii Street View. Jest dostępny w wyszukiwarce Google, na Mapach Google i w Google+.

Aby zwiedzić wszystkie obiekty Hali „Lega” kliknij na liście niżej lub wybierz w menu po prawej stronie odpowiedni numer.