Obiekty sportowe

Korty tenisowe

Tenis na światowym poziomie

Olecko to idealne miejsce do stawiania tak pierwszych, jak i kolejnych kroków na tenisowym korcie. Na terenie kompleksu jest 7 ziemnych (ceglanych) kortów tenisowych. Korty położone są na terenie Parku Sportu i mają sztuczne oświetlenie umożliwiające korzystanie z nich w nocy. Otaczają je wysokie drzewa, osłaniające przed wiatrem oraz dające w czasie letnich upałów upragniony cień. Korty posiadają odpowiednie zaplecze – urokliwą Ignasiówkę mieszczącą kawiarenkę, pomieszczenia serwisowe, natryski i toalety. Korzystanie z kortów jest odpłatne i bardzo często wymaga wcześniejszych rezerwacji.

W sezonie letnim korty są wykorzystywane przez szkoły tenisowe. Nietrudno więc umówić się na lekcję lub dwie. Rozgrywanych jest też na nich wiele lokalnych turniejów dla różnych kategorii wiekowych. Jedną z tradycyjnych nagród głównych jest Wielki Olecki Sękacz. Swoisty koloryt posiadają turnieje nocne. Nowością wchodzącą do sportowego kalendarza są nieoficjalne mistrzostwa Polski organizowane przez różne branże (m.in geodetów, lekarzy, rzeczoznawców majątkowych).

Cennik

Abonament*

 1. Za okres od 1 maja do 30 września na 1 osobę – 600 zł
 2. Za dwa miesiące na jedną osobę – 250 zł
 3. Za jeden miesiąc – 150 zł
 4. Partner bez abonamentu za każdą rozpoczętą godzinę 17 zł

Opłata jednorazowa*

 1. Za kort na 1 godzinę
  a) 8:00 – 12:00 – 23 zł
  b) 12:00 – 15:00 – 18 zł
  c) 15:00 – do zamknięcia kortów – 32 zł
 2. Za 1 godzinę gry na ścianie
  a) 8:00 – 15:00 – 13 zł
  b) 15:00 – do zamknięcia kortów – 18 zł
 3. Grupy zorganizowane ** (kluby sportowe, kolonie, stowarzyszenia), które podpisały stosowną umowę – opłata 1 kort/1h – 20 zł

Uwagi:
1. Dzieci i młodzież do lat 15, przy niezajętych kortach – wstęp wolny (nie dotyczy grup zorganizowanych)
2. Młodzież grająca z osobą powyżej 15 roku życia, płaci wg cennika

*Bilet jednorazowy (dot.też abonamentu) dla osób fizycznych, które nie prowadzą działalności gospodarczej na obiekcie. Rezerwacji kortów należy dokonać nie później niż do godz.19:00 dnia poprzedniego, zgodnie z dziennym grafikiem.
** Grupa zorganizowana- grupa osób, która przed korzystaniem z obiektu, podpisała stosowną umowę (np. kluby sportowe, kolonie, stowarzyszenia, fundacje)

Uwagi:

 1. Dzieci i młodzież do lat 15, przy niezajętych kortach – wstęp wolny (nie dotyczy grup zorganizowanych).
 2. Młodzież grająca z osobą powyżej 15 roku życia płaci wg cennika.

Wirtualny spacer

screenshot z wirtualnego spaceru

Business View to wysokiej jakości wirtualny spacer stworzony ze zdjęć 360º i wykonany w technologii Street View. Jest dostępny w wyszukiwarce Google, na Mapach Google i w Google+.

Aby zwiedzić wszystkie obiekty Hali „Lega” kliknij na liście niżej lub wybierz w menu po prawej stronie odpowiedni numer.