MOSiR Olecko

Aktualności

Niebieskie sztafety dla autyzmu. Zostań Niebieskim Superbohaterem

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu. Centrum Edukacyjno-Terapeutyczne w Olecku wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu w Olecku zapraszają na Niebieskie Sztafety dla Autyzmu.

Podobnie jak w 2021 roku, tak i w tym roku pobiegniemy, by zwrócić uwagę na potrzeby, prawa i radości osób z autyzmem, by zostać Niebieskim Super Bohaterem.

Zostać może nim każdy. Wystarczy skrzyknąć się nawet tylko w 2-osobową drużynę, ale im więcej osób na starcie tym lepiej, i przyjść 2 kwietnia o godz. 10:00 na Stadion Miejski w Olecku. Pobiegniemy w niebieskich sztafetach po bieżni naszego stadionu na dystansie minimum 4 x 400 metrów, ale szczegóły zostaną ustalone w dniu wydarzenia w zależności od warunków i liczby startujących.

Zapraszamy sztafety złożone z członków rodzin, z przedstawicieli instytucji, ze znajomych z pracy, z sąsiadów, a nawet z nieznajomych. Ważne, by ubrać się na niebiesko, przyjść i wesprzeć niebieski ruch dla autyzmu. Każdy w swoim tempie, w swoim stylu, bo tym razem będą ważniejsze rzeczy niż bycie pierwszym na mecie.