MOSiR Olecko

Aktualności

Międzypokoleniowy Pływacki Olecki Plusk

W sobotę, 23 września na pływalni w Hali Lega odbędą się międzypokoleniowe zawody pod nazwą „OLECKI PLUSK”. Na start zapraszamy młodych adeptów pływania- DZIECI oraz tych bardziej doświadczonych pływaków – SENIORÓW. Dla każdej grupy przygotowaliśmy konkurencje dostosowane do wieku i umiejętności uczestników. „Olecki Plusk” to świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności pływackich w rywalizacji sportowej. Wydarzenie promuje pływanie jako dyscyplinę wszechstronnie wpływającą na rozwój zdolności ruchowych, a także łączy pokolenia i wzmacnia więzi społeczne. Zawody organizowane są w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu pod hasłem #BeActive. Zapraszamy do wspólnej, międzypokoleniowej zabawy!

Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu promowanie sportu i aktywności fizycznej w całej Europie. Tydzień ten ma zapoczątkować nowe działania oraz opierać się na już istniejących, udanych przedsięwzięciach o charakterze europejskim, krajowym, regionalnym lub lokalnym. Europejski Tydzień Sportu to kampania realizowana pod hasłem #BeActive, która ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok! My również dołączamy do tej akcji z naszym sprawdzonym już międzypokoleniowym PLUSKIEM – zawodami pływackimi dla dzieci i seniorów.

Niezbędne informacje:

Kiedy? 23 września 2023 r., o godz. 11:00
Gdzie? Pływalnia w Hali Lega
Jak się zapisać? W dniu wydarzenia w biurze zawodów przy kasie basenowej w Hali Lega w godz. 10:15-10:55
Opłata startowa: 10 zł
Więcej informacji: w regulaminie – KLIKNIJ

Każdy zawodnik pływnie dowolnie przez siebie wybranym stylem, który może zmienić w trakcie pokonywania danego dystansu. Dodatkowo pływacy przy nawrocie lub w trakcie pokonywania dystansu mogą zatrzymać się (złapać się liny torowej) lub stanąć (dotknąć dna). W konkurencjach dla najmłodszych nie wyłaniamy zwycięzcy.

KONKURENCJE:

DLA NAJMŁODSZYCH

 • PIERWSZY PLUSK Z ASEKURACJĄ RODZICA/OPIEKUNA – start dziecka z rodzicem/opiekunem na około 20m w dowolnym stylu z możliwością użycia przyborów asekuracyjnych do pływania (np. rękawki, deska, makaron itp.)
 • SAMODZIELNY PIERWSZY PLUSK – start dziecka na około 20m w dowolnym stylu z możliwością użycia przyborów asekuracyjnych do pływania (np. rękawki, deska, makaron itp.)

W KATEGORIACH WIEKOWYCH

 • PLUSK 25 METRÓW – start na 25m w dowolnym stylu bez użycia przyborów asekuracyjnych do pływania;
  dziewczęta: rok urodzenia 2015-2016;
  chłopcy: rok urodzenia 2015-2016;
  dziewczęta: rok urodzenia 2013-2014;
  chłopcy: rok urodzenia 2013-2014;
 • PLUSK 50 METRÓW – start na 50m w dowolnym stylu bez użycia przyborów do pływania;
  dziewczęta: rok urodzenia 2011-2012;
  chłopcy: rok urodzenia 2011-2012;
  dziewczęta: rok urodzenia 2009-2010;
  chłopcy: rok urodzenia 2009-2010;
 • PLUSK SENIOR (wiek 60+) 25 METRÓW – start na 25m w dowolnym stylu z możliwością użycia przyborów asekuracyjnych do pływania (np. rękawki, deska, makaron itp.);
 • PLUSK SENIOR (wiek 60+) 50 METRÓW – start na 50m w dowolnym stylu bez użycia przyborów do pływania.

W związku z organizacją wydarzenia „Pływacki Olecki Plusk” w dniu 23.09.2023 r., w godz. 10:00-13:00 pływalnia będzie niedostępna dla klientów indywidualnych.