MOSiR Olecko

Aktualności

Kąpielisko „Skocznia” otwarte i strzeżone. Na „Szyjce” bez kąpieliska

20 czerwca uruchomione miały zostać dwa miejskie kąpieliska na jeziorze Oleckie Wielkie: „Skocznia” i „Szyjka”. Na pierwszym z nich w przez 7 dni w tygodniu w godz. 10:00-18:00 bezpieczeństwa kąpiących się strzegą ratownicy wodni. Drugiego nie udało się otworzyć ze względu na brak obsady ratowniczej. w tym sezonie kąpieliska „Szyjka” nie ma, a wejście do wody w tym miejscu odbywa się tylko na własną odpowiedzialność. Apelujemy więc o ostrożność i rozwagę.

Kąpielisko „Skocznia” zostało oznakowane, wyznaczono na nim strefy dla umiejących pływać i tych, którzy jeszcze nie nabyli odpowiednich umiejętności utrzymywania się na wodzie, zamieszczono niezbędne informacje dotyczące wody i bezpieczeństwa, zamocowano także tabliczki informacyjne oraz zakazy. Pojawił się też brodzik dla dzieci.

Niestety z powodu braku odpowiedniej liczy ratowników nie udało się otworzyć kąpieliska „Szyjka”. Najprawdopodobniej przez cały letni sezon w tym roku kąpiel w tym miejscu odbywała się będzie na własną odpowiedzialność. W związku z tym apelujemy o szczególną ostrożność, rozwagę i dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji cały czas staram się, by jeszcze w tym roku udało się otworzyć kąpielisko na „Szyjce”, ale uzależnione jest to od znalezienia ratowników z odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami. Nieustannie prowadzimy nabór i zachęcamy osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje do podjęcia pracy na kąpielisku. Szczegóły na: https://tiny.pl/9z1sr

Na kąpielisku „Skocznia” ratownicy wodni pełnili będą dyżury przez 7 dni w tygodniu w godz. 10:00-18:00. Pamiętajmy jednak, że o bezpieczeństwo w pierwszej kolejności musimy dbać jednak sami. Apelujemy o rozwagę, zdrowy rozsądek oraz zwracanie uwagi na wszystkie oznaczania – zakazy i informacje – na kąpielisku i przede wszystkich ich przestrzeganie.

Jednocześnie na kąpielisku „Skocznia” uruchomiona została już wypożyczalnia sprzętu pływającego, która oferuje kajaki, łodzie, rowery wodne oraz cieszące się ogromną popularnością w ostatnich sezonach deski SUP.