MOSiR Olecko

Galeria

„DELPHIA SWIM” XXXI Olecki Maraton Pływacki

31. Olecki Otwarty Maraton Pływacki DELPHIA SWIM pod Patronatem Honorowym Burmistrza Olecka odbył się 29 lipca (sobota) na plaży miejskiej Skocznia. W tej edycji nie zabrakło nowości.

Po raz pierwszy program wydarzenia został wzbogacony o wyścigi dzieci i seniorów. Młodzi adepci pływania w zależności od wieku ścigali się na otwartych wodach na 100 i 200 metrów. Nie zabrakło emocji, wspaniałego dopingu z brzegu i co najważniejsze sił w zmaganiach z dystansem, orientacją i wodą. Na 100 metrów najszybszy był olecczanin Adam Zubkowicz, na 200 metrów zwyciężyła reprezentująca MTP Kormoran Olsztyn Karolina Barczak. Wśród seniorów na starcie stanął jeden zawodnik. Pan Ryszard Zabolewicz z Olecka po raz kolejny udowodnił, że nie ma dla niego rzeczy niemożliwych i w świetnym tempie przepłynął 100 metrów.

W tej edycji z dystansem 4,5 km (3 pętle po 1,5 km) postanowiło zmierzyć się 26 zawodników. Ostatecznie wystartowało 17 pływaków i 8 pływaczek, w tym olecczanki Aleksandra Chmielewska i Aleksandra Kaszkiel. W gronie startujących był też po raz 17-ty z rzędu, najstarszy uczestnik zmagań, Pan Zbigniew Biel, który w 2024 roku osiągnie pełnoletność w oleckim maratonie i na pewno z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Od początku wyścigu rywalizacja o zwycięstwo toczyła się między braćmi – Bartoszem i Szymonem. Ostatecznie wygrał pierwszy z reprezentantów MTP Kormoran Olsztyn z czasem 53:17, Szymon finiszował 4 sekundy później, a podium uzupełnił kolejny reprezentant Kormorana Jacek Nowacki, który dopłynął do mety po 59 minutach i 40 sekundach. Wśród Pań, które podobnie jak Panowie rywalizowały o trzy premiowane nagrodami finansowymi miejsca, najlepsza okazała się Aleksandra Chmielewska pochodząca z Olecka, a reprezentująca UKS „Żabianka” Gdańsk, z czasem 1:08:32. 54 sekund później do mety dotarła Roksana Sujkowska z Kormorana Olsztyn, a trzecia była jej klubowa koleżanka Natalia Jabłońska, jednocześnie najmłodsza uczestniczka, Natalia Jabłońska (1:12:48).Komunikat końcowy zawodów – KLIKNIJ!

Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji 31. edycji Oleckiego Otwartego Maratonu Pływackiego DELPHIA SWIM sponsorowi głównemu: stoczni jachtowej Delphia i za obecność przedstawicieli oraz pomoc przy dekorowaniu najlepszych pływaków, sponsorom: Restauracja Horyzont Sebastian Jędrzejczak i Piekarnia Młyn Olecko Paulina Sobańska-Wójcik i Michał Wójcik. Serdecznie dziękujemy WTZ Olecko (piękna praca Dominik) za przygotowanie pięknych statuetek dla uczestników, Pani Ewie Muster-Drażba za nieocenioną pomoc na kilku stanowiskach w czasie wydarzenia, firmom GEOIDA – Paweł Krasowski oraz wPUNKT -Tomasz Dragun za wyznaczenie trasy.

Specjalne podziękowania składamy służbom, które tradycyjnie wsparły nas w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom maratonu. Dziękujemy Komenda Powiatowa Policji w Olecku, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Olecku, OSP Gąski, OSP Szczecinki, Szpital Olmedica Olecko i Oleckie Stowarzyszenie WOPR oraz za pomoc w regulowaniu ruchu na wodzie ze strony Olecki Klub Wodny.

Dziękujemy za obecność Burmistrz Olecka Karola Sobczaka, Zastępcy Burmistrza Sylwii Wieloch, przedstawicielkom firmy Delphia: Marcie Lemańskiej i Renacie Węgrzynowicz, licznie zgromadzonym i żywiołowo reagującym kibicom oraz mediom relacjonującym nasze wydarzenie.

Dziękujemy także za zaangażowanie, poświęcenie i profesjonalizm wszystkim pracownikom MOSIR Olecko. Bez Was nie udałoby się tak fajnie, jak się udało.