MOSiR Olecko

Aktualności

Active Festival Olecko na sportowo

Czwarta edycja Active Festival Olecko odbędzie się w dniach 12-14 sierpnia 2022 roku. Podobnie jak w poprzednich edycjach nie zabraknie w programie sportowych aktywności. Zapraszamy na wyprawę rowerową, bieg, turnieje tenisowe i Festiwal Rekordów.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olecku zaprasza w czasie Active Festival Olecko na kilka sportowych wydarzeń. Zaczynamy w sobotę, 13 sierpnia, turniejem tenisa „Olecczanka Cup” o Puchar Iwony Chybickiej. Dzieci i młodzież zagrają w dwóch kategoriach wiekowych – do 12. roku życia i od 13. do 18. roku życia. Zapowiadają się ciekawe zmagania i dużo emocji. Oprócz pucharów na zwycięzców czeka także niespodzianka od MOSiR Olecko. Początek turnieju o godz. 10:00. Zapisy w dniu turnieju na kortach MOSiR.

Tego samego dnia zapraszamy na boisko przy Szkole Podstawowej nr 1 w Olecku, gdzie w godz. 10:00-14:00 będzie można spróbować ustanowić niesamowity wynik podczas Festiwalu Rekordów na Orliku. to wydarzenie sportowe dla dzieci i młodzieży od 6 do 18 roku życia . Młodszych zapraszamy do kibicowania – nie zabraknie dmuchańców, malowania buziek i innych atrakcji. Na uczestników czeka 8 konkurencji sprawnościowych, w których szukamy mistrzów. Będzie też quiz „historycznie zakręceni” i zbiórka nakrętek na cel charytatywny. Organizatorami wydarzenia towarzyszącego Active Festival Olecko są Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Fundacja Orły Sportu przy pomocy MOSiR Olecko i Szkoły Podstawowej nr 1 w Olecku oraz Urzędu Miejskiego w Olecku.

Niedzielę zaczniemy biegowo i rowerowo. O godz. 9:00 ze skate parku ruszy bieg dookoła jeziora Wiewiórczą Ścieżką, czyli na dystansie około 12 km. Na pewno spotykamy się z biegaczami ze Stowarzyszenia Olecko Biega. 30 minut po biegaczach wystartują z tego samego miejsca rowerzyści. Peleton tą samą trasą, czyli dookoła jeziora, poprowadzi Burmistrz Olecka Karol Sobczak. Im więcej uczestników, tym lepiej i ciekawie.

W niedzielę na kort wyjdą też pełnoletni tenisiści ziemni. Zmierzą się w kategorii open w Otwartym Turnieju „Active Festival Olecko”. Początek o godz. 10:00, a zapisy przed turniejem na kortach MOSiR Olecko.

Więcej informacji o Active Festival Olecko na profilu na Facebooku – KLIKNIJ