MOSiR Olecko

Aktualności

Wiosenny Amatorski Turniej Badmintona

W piątek, 21 kwietnia, w Hali Lega odbył się Amatorski Turniej Badmintona. Przy siatce w kategoriach dziecięcych spotkały się dziewczęta i chłopcy, które uczą się badmintona na zajęciach organizowanych przez MOSiR w Olecku, a prowadzonych przez Roberta Markowskiego. Rozegrano też zmagania w kategorii OPEN.

Do rywalizacji wśród dziewcząt przystąpiło pięć zawodniczek. Ostatecznie z kompletem czterech zwycięstw najlepsza okazała się Emilia Kruszniewska. Drugie miejsce przypadło Gabrysi Frydrych, trzecie jej siostrze Wiktorii, czwarta była Helena Hołownia, a stawkę uzupełniła dzielnie walcząca w każdym spotkaniu Zuzia Markowska.

Chłopców do rywalizacji zgłosiło się czterech. Trzy mecze wygrał Bartek Przemielewski i zajął I miejsce. Na drugie miejsce wskoczył Fabian Jaworowski, na podium znalazł się też Franek Jasiński, a Mikołaj Milewski uplasował się na czwartej pozycji.

W kategorii OPEN tym razem zagrało tylko dwóch zawodników. Karol Sienkiewicz pokonał Igora Przemielewskiego i triumfował w zawodach. Wierzymy, że jesienią podczas kolejnej edycji do rywalizacji przystąpi większa liczba seniorów.