MOSiR Olecko

Aktualności

Startują zapisy na zajęcia Aqua Baby!

Aqua Baby to zajęcia dla niemowląt od 3. miesiąca życia i małych dzieci do 3. roku życia polegające na wszechstronnym oswajaniu z wodą. Głównym celem zajęć jest wspomaganie prawidłowego rozwoju najmłodszych poprzez zabawę i dobór odpowiednich ćwiczeń, w oparciu o naturalne odruchy i  indywidualne możliwości każdego dziecka. 

Zalety i korzyści płynące z wczesnego oswajania z wodą:

  • w wodzie z maluszkiem zawsze ćwiczy jego opiekun, wspólne ćwiczenia i zabawa z rodzicem pomagają budować wzajemne relacje i wzmacniać emocjonalną więź,
  • wzmacnia prawidłową postawę ciała, zajęcia wymuszają równomierną pracę lewej i prawej strony ciała,
  • stymuluje rozwój ruchowy i koordynację poprawiając płynność ruchów,
  • pomaga rozwijać mięśnie potrzebne do podnoszenia głowy, poruszania rękami i nogami oraz wzmacniają cały gorset mięśniowy,
  • rośnie wytrzymałość kości i zwiększa się mobilność dziecka,
  • rozwija zdolności motoryczne – siłę, szybkość, wytrzymałość oraz zręczność,
  • rozwija zmysły oraz przyspiesza rozwój psychofizyczny,
  • regularne wizyty na basenie hartują i uodparniają dziecko.

Lekcje będą prowadzone w basenie rekreacyjnym, w których uczestniczyć będzie rodzic/opiekun z dzieckiem. Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu. W zależności od grupy wiekowej będą one trwać 30-45 minut. Miesięczna opłata za zajęcia wynosi 160,00 zł, zaczynając od marca br.

Zapisy na zajęcia prowadzone są telefonicznie pod numerem tel: 87 520 20 48 lub osobiście w recepcji hali Lega. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 14 lutego 2024 r. włącznie. Po zakończeniu zapisów zostaną utworzone grupy i wyznaczone terminy zajęć pokazowych, a także daty cyklicznych lekcji, które rozpoczną się wraz z początkiem marca.

Przed pierwszymi zajęciami wymagane wypełnienie formularza zgłoszeniowego – KLIKNIJ i dostarczenie go do Recepcji Hali  Lega. Zapisanie się oznacza równocześnie akceptację warunków Regulaminu zajęć – KLIKNIJ oraz regulaminu pływalni MOSiR w Olecku.

Pytania odnośnie zajęć można kierować na maila: aquababyolecko@gmail.com