MOSiR Olecko

Aktualności

Karol Szymański wygrał tenisowe Otwarcie Sezonu

Ośmiu zawodników m.in. z Ełku, Suwałk i Olecka zagrało na kortach MOSIR Olecko w otwierającym sezon turnieju tenisa ziemnego. Najlepszy okazał się Karol Szymański

Uczestnicy turnieju zostali podzieleni na dwie grupy i rywalizowali o dwa miejsca, które dawały awans do półfinałów. Mecze toczyły się do sześciu wygranych gemów (od stanu 5:5 do przewagi dwóch gemów). Z grupy A do dalszych gier awansowali Karolowie: Szymański (3 zwycięstwa) i Tarlecki (2 wygrane i porażka). W grupie B najlepszy okazał się Paweł Chałko (3 wygrane), a do półfinału awansował też Hubert Luto (2 zwycięstwa i porażka).

W półfinałach lepsi okazali się zwycięzcy grup – Szymański pokonał 6:3 Luto, a Chałko 6:2 zwyciężył Tarleckiego.

Zarówno finał, jak i spotkanie o 3. miejsce były bardzo zacięte. W boju o najniższy stopień podium Luto 7:5 pokonał Tarleckiego, a w finale Szymański dopiero po 16 gemach, 9:7, pokonał Chałko i został pierwszym w sezonie 2021 zwycięzcą turnieju na oleckich kortach.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za grę i wielkie emocje. Liczymy, że w kolejnych turniejach zagra jeszcze więcej tenisistów i w większym wymiarze pojawią się reprezentanci Olecka.