MOSiR Olecko

Galeria

Zimowy Amatorski Turniej Badmintona

8 zawodników i 6 zawodniczek wzięło udział w Zimowym Amatorskim Turnieju Badmintona rozegranym w piątek, 18 lutego, w Hali Lega. Wśród Pań najlepsza okazała się Ewa Krasnoborska, a wśród Panów zwyciężył Robert Markowski.

Turnieje badmintona wpisały się już w kalendarz sportowych wydarzeń w Hali Lega. W piątek, 18 lutego, odbył się kolejny i wystartowała w nim rekordowa liczba uczestników.

Zarówno wśród Pań, jak i Panów rywalizacja toczyła się więc z podziałem na dwie grupy. Po dwie najlepsze osoby awansowały do półfinałów. W nich Ewa Krasnoborska pokonała Katarzynę Kiejdo, Alicja Pietranis awansowała do finału kosztem Marzanny Święczkowskiej, Robert Markowski ograł Michała Ptaszyńskiego, a Robert Czupuryn okazał się lepszy od Mariusza Niewiarowskiego.

Finały były zacięte i wyrównane, chociaż to u Pań potrzebne do rozstrzygnięcia były trzy sety. Ostatecznie wygrała Ewa Krasnoborska, która zrewanżowała się Alicji Pietranis za porażkę z turnieju jesiennego. U Panów Robert Markowski 2:0 pokonał Roberta Czupuryna. O 3. miejsce zagrali tylko Panowie i po bardzo wyrównanej walce Michał Ptaszyński pokonał Mariusza Niewiarowskiego. Wśród kobiet kontuzja wyeliminowała niestety jedną z zawodniczek, więc do walki o najniższy stopień podium nie doszło.

Klasyfikacja końcowa

Kobiety

1. Ewa Krasnoborska
2. Alicja Pietranis
3. Katarzyna Kiejdo
4. Marzanna Święczkowska
5. Ewa Wysocka, Magda Jaworowska

Mężczyźni

1. Robert Markowski
2. Robert Czupuryn
3. Michał Ptaszyński
4. Mariusz Naruszewicz
5. Wojciech Gawlik, Robert Grudziński, Maks Olszewski, Patryk Krasnoborski

Kolejny badmintonowy turniej w Hali Lega już wiosną. Teraz czas na treningi i szlifowanie formy.