MOSiR Olecko

Galeria

W Hali Lega zagrali w Jesiennym Amatorskim Turnieju Badmintona

Alicja Pietranis wśród pań oraz Karol Szymański wśród panów – oto zwycięzcy Jesiennego Amatorskiego Turnieju Badmintona, który odbył się 2 października 2021 r. na Hali Lega.

W amatorskich zmaganiach przy siatce wzięło udział 16 graczy. Do turnieju zgłosiło się 8 zawodniczek i 8 zawodników, co pozwoliło w obu kategoriach rozegrać najpierw fazę grupową, a następnie półfinały i mecze w strefie medalowej.

Wśród Pań do półfinałów awansowały Alicja Pietranis, Ewa Krasnoborska, Marta Malinowska oraz Katarzyna Kiejdo. Pierwsze dwie wymienione wygrały swoje spotkania o wejście do finału i zmierzyły się o ostateczny triumf. Minimalne skuteczniejsza okazała się Alicja Pietranis i została triumfatorką Jesiennego Amatorskiego Turnieju Badmintona. Pani Ewa stanęła na drugim stopniu podium, a na trzeci wskoczyła Katarzyna Kiejdo.

Wśród Panów w półfinałach znaleźli się Karol Szymański i Rafał Pokwapisz, który był wyjątkowym gościem na turnieju, bowiem trafił do Olecka aż z Ostrołęki, oraz Patryk Krasnoborski i Wojciech Gawlik. W półfinałach górą byli Szymański i Pokwapisz, którzy w finale zagrali rewanż za mecz w fazie grupowej. Wówczas górą był Szymański. W finale również triumfował reprezentant Suwałk. Drugie miejsce zajął Rafał Pokwapisz, a na 3. stopniu podium stanął Patryk Krasnoborski.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a za miejsca 1-3 wręczono zawodnikom także pamiątkowe statuetki.

Świetna atmosfera, sportowa rywalizacja i pozytywne emocje oraz chęć rewanżu, które towarzyszyły turniejowi, spowodowały że uczestnicy już wyrazili chęć gry w kolejnych turniejach. Do Zimowego Amatorskiego Turnieju Badmintona nie zostało wiele czasu.