MOSiR Olecko

Galeria

Turniej klas I-III szkół podstawowych powiatu oleckiego [WYNIKI]

21 marca w  Hali Lega odbył się Turniej klas I-III  szkół podstawowych powiatu oleckiego. Swoje 12-osobowe reprezentacje wystawiło aż 7 szkół (po 2 dziewczynki i 2 chłopców z każdego rocznika). Wspierani głośnym dopingiem swoich kolegów i koleżanek przedstawiciele Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Olecku, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Olecku, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Olecku, Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Olecku, Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gąskach, Szkoły Podstawowej w Babkach Oleckich, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kowalach Oleckich rywalizowali i przy tym świetnie się bawili w 5 konkurencjach, w które były zaangażowane całe zespoły.
Wyścigi w workach, kozłowanie piłki, toczenie ogromnej piłki, slalom z piłką tenisową prowadzoną kijem do unihokeja i wyścig z piłką tenisową położoną na rakiecie dostarczyły wielu emocji i radości. Po zakończeniu części sportowej reprezentacje szkół musiały jeszcze zmierzyć się z testem z wiedzy o sporcie. Tak jak w wyścigach, tak też z „kartkówką” poszło im świetnie.
Ostatecznie najlepsza w wiosennej rywalizacji okazała się SP4 prowadzona przez panią Marzenę Jasińską. Niewiele do 1. miejsca zabrakło SP Kowale Oleckie której opiekunem był Pan Mirosław Mularczyk. 3. lokata przypadła drużynie SP 3 pod wodzą Pani Haliny Jaroc. Tuż tuż od podium były SP 1 Pan Karol Talipski, SP 2 Pan Robert Markowski, SP Gąski Pani Anna Chmielewska i SP Babki Oleckie Pan Michał Smokowski.
Mistrzowska drużyna zdobyła piękny przechodni puchar (w kolejnej edycji będzie chciała go obronić), voucher na ognisko na polu namiotowym MOSiR.
Kibice i uczestnicy zostali poczęstowani przepysznymi jabłkami pełnymi wiosennych witami, a młodzi sportowcy uzupełnili energię dzięki krówkom z OSM Olecko.
Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział i świetną zabawę. Dziękujemy nauczycielom i rodzicom, którzy zaangażowali się w wydarzenie oraz dyrektorom szkół za wystawienie reprezentacji. Wkrótce kolejne wydarzenia organizowane przez zespół MOSiR Olecko z myślą o uczniach szkół z powiatu oleckiego.