MOSiR Olecko

2021-05-09

1/16 finału MP w piłce ręcznej

Niedziela (9 maja) była ostatnim dniem zmagań w 1/16 finału mistrzostw Polski młodziczek w piłce ręcznej w oleckiej Hali Lega. W ostatnich dwóch meczach turnieju ważyły się losy awansu do dalszej fazy rozgrywek. Było mnóstwo walki, zwrotów akcji i emocji.

Ostatecznie awans wywalczyły Agrykola Warszawa (I miejsce w turnieju) i MKS Słupia Słupsk (II miejsce). Niewiele zabrakło zawodniczkom MLKS Czarni Granit Olecko, które po dwóch wygranych mogły nawet przegrać, ale niezbyt wysoko. Niestety w starciu z Agrykolą różnica bramek była ostatecznie zbyt duża, by podopieczne Dariusza Dźwilewskiego zajęły 1. lub 2. miejsce. Zmagania zakończyły na 3. lokacie, wyprzedzając UKS 49 Białystok.

MVP turnieju została Amelia Narożniak (Agrykola Warszawa), najwięcej bramek zdobyła (27) Kornelia Dziurla (Słupia Słupsk), a za najlepszą bramkarkę uznano olecką zawodniczkę Weronikę Trajgiel.

Na koniec turnieju wszystkim zawodniczkom serdecznie gratulował i dziękował oraz zapraszał do Olecka Karol Sobczak, Burmistrz Olecka.

Znakomitą oprawę spikersko-muzyczną, za którą zebrał wiele pochwał, zapewnił Mariusz Makal. Wszystkie mecze były natomiast transmitowane dzięki Marcinowi Milewskiemu. Nad całością organizacji czuwała za to mocna grupa związana z MLKS Czarni – KS Granit Olecko.