MOSiR Olecko

Aktualności

Ełcki duet najlepszy na oleckim piachu w turnieju siatkówki o Puchar Burmistrza

XV Ogólnopolski Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza Olecka odbył się 23 lipca 2022 r. na boiskach do siatkówki plażowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olecku. Najlepsi okazali się reprezentujący Ełk Daniel Jaroszewicz i Piotr Zawistowski.

W turnieju wzięło udział osiem par, które walczyły o jak najwyższe miejsce, co wiązało się tradycyjnie z największym procentowym udziałem w podziale puli wynoszącej 3000 zł.

Ostatecznie najlepszy okazał się duet Daniel Jaroszewicz – Piotr Zawistowski z Ełku, który w finale pokonał reprezentantów Orłów Białystok Jakuba Romańczuka i Michała Kiersnowskiego. O triumfie decydował tie-break. Trzecie miejsce wywalczyli Jakub Ćwiklewski i Łukasz Leszczyński z Ełku, który ograli w starciu o najniższy stopień podium olecko-elbląski duet Maciej Wądołowski – Kamil Dobosz. Na miejscach 5-6. sklasyfikowani zostali Bartosz Hodana i Dawid Górski z Olecka oraz Igor Borys i Aleksander Marchewka także z Olecka. Lokaty 7-8. przypadły Dawidowi Adamowiczowi i Julii Pomichter z Olecka oraz ekipie z Gołdapi Dawidowi Rusakowi i Bartoszowi Mikielskiemu.

Nad prawidłowym przebiegiem meczów czuwali i pilnowali boiskowego porządku niezawodni Sylwester Choiński i Paweł Choiński, a przy tablicach punktowych zasiadły reprezentantki Klubu Sportowego Perła Olecka.

Najlepsze pary uhonorowane zostały pamiątkowymi dyplomami i statuetkami, które wręczyli Burmistrz Olecka Karol Sobczak, zastępca dyrektora MOSiR w Olecku Michał Ptaszyński oraz pomysłodawca turnieju Jerzy Wrzyszcz. Sześć pierwszych drużyn otrzymało nagrody finansowe. Organizatorzy wraz z sędziami wybrali również najlepszego zawodnika turnieju, którym został Piotr Zawistowski.