MOSiR Olecko

Aktualności

Wiosenne warsztaty Qigong i Tai Chi

Jak najkorzystniej z punktu widzenia medycyny chińskiej przygotować się na nadejście wiosny? Jakie praktyki wspomogą oczyszczanie organizmu po zimie? Jakie ćwiczenia Qigong i Tai Chi pozwolą nam najlepiej skorzystać z tej wyjątkowej przemiany? Na te i inne pytania odpowiedź uzyskasz podczas wyjątkowych warsztatów, które odbędą się 7 kwietnia w Hali Lega. 

Dwugodzinne warsztaty przeznaczone są dla wszystkich, którzy pragną:

  • wspomóc organizm w usuwaniu toksyn,
  • poprawić funkcjonowanie narządów wewnętrznych, zwłaszcza wątroby i pęcherzyka żółciowego,
  • oczyścić sferę emocjonalną i psychiczną,
  • nauczyć się prostych, ale wyjątkowo skutecznych ćwiczeń poprawiających witalność,
  • dowiedzieć się więcej o starochińskim podejściu do kultywowania zdrowia i długowieczności.

Wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane, a w warsztatach może wziąć każdy dorosły, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności ruchowej.

Czym jest qigong? To wywodzący się ze starochińskiej tradycji wspierania zdrowia, system ćwiczeń oddechowych połączonych z lekką gimnastyką, który jest po dziś dzień niezwykle skutecznym elementem pielęgnowania długowieczności w zgodzie z tradycyjną medycyną chińską. Warsztat ten będzie idealną okazją do zapoznania się z tego typu praktykami dla wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji skorzystać z ich dobrodziejstw, ale osoby już ćwiczące mogą również skorzystać na nauce serii qigong dedykowanej właśnie wiośnie i wspieraniu narządów wewnętrznych szczególnie istotnych w tej porze roku.

Warsztaty poprowadzi dyplomowany instruktor qigong i tai chi Paweł Raszkiewicz, który po ponad dwudziestu latach powrócił w rodzinne strony, by właśnie tu dzielić się wiedzą oraz umiejętnościami zdobytymi od swych chińskich nauczycieli.

Chętnych zapraszamy w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 17:00 do Hali Lega w Olecku.

Koszt dwugodzinnych warsztatów wynosi 40 zł od osoby. Zapisy przyjmowane są pod nr tel. 87 520 20 48 lub osobiście w recepcji Hali Lega.